Wczytuję dane...

NOŻE BOKER / MAGNUM

| 355

Boker

Noże Boker - jakość  i tradycja 

The Tree Brand znane również jako Boker, Boeker, Böker jest producentem i dystrybutorem noży z Solingen w Niemczech. Firma wytwarza swoje produkty od ponad 200 lat. Słynne noże ze znaną na całym świecie marką produkowane są w mieście Ostrza Solingen od 1869 roku. Od tego czasu żaden nóż nie opuścił zakładu bez tego znaku jakości. Historia Bokera została dotknięta wydarzającymi się czasami. Ale od ponad 145 lat jedna rzecz od zawsze była taka sama: nasza pasja i entuzjazm dla nadzwyczajnych noży. Nożowa wytwórnia Boker Solingen stała się światowym liderem innowacji i największym producentem noży sportowych, noży taktycznych i noży kolekcjonerskich w Europie. 

Ze względu na rosnący popyt w politycznie niespokojnej epoce Hermann i Robert Boker postanowili zacząć od produkcji szabli w 1829 roku. Zapasy z września 1830 roku dowiodły możliwość cotygodniowej produkcji 2000 sztuk wykonanych przez 64 kowali, 47 pomocników i innych pracowników. Dzięki stale rosnącej linii produktów i sztućców oraz ogromnym możliwościom globalnej sprzedaży, rodzina dostrzegła potrzebę podziału zadań, aby jak najlepiej wykorzystać swoje zainteresowania. Tak więc Hermann Boker wyemigrował do firmy Boker & Co. w Nowym Jorku, podczas gdy młodszy Robert założył firmę w Kanadzie, a w 1865 r. oddział w Meksyku, który do dziś jest liderem na rynku pod nazwą Casa Boker.

Heinrich przekroczył rzekę Wupper, aby udać się do Solingen, gdzie rozwijał się niemiecki przemysł sztućców. Wraz ze znanym specjalistą od sztućców Hermannem Heuserem założył Heinr. Boker & Co. w 1869.

Boker historia

Bokery w Remscheidzie i ich kuzyni za granicą byli bardzo zainteresowani produkując brzytwy do golenia, nożyczki i noże kieszonkowe z nowego przedsiębiorstwa Heinricha. Musieli w prosty sposób oznaczać swoje produkty na rynkach zagranicznych, ponieważ wielu klientów miało problemy z pisaniem niemieckiego nazwiska Böker - poza powszechnym analfabetyzmem. Heinrich uważał „drzewo” za idealne, niezapomniane logo, które również należało do firmy Remscheid ze strzałą. Jednym z rzadkich i cennych dokumentów, które przetrwały całkowite zniszczenie II wojny światowej, jest reklama Bökera Remscheida z 1874 roku, ukazująca oba loga.

Przywracając relacje biznesowe z Solingen, amerykańscy kuzyni złożyli pierwsze zamówienia. W ciągu kilku lat ponownie głównym klientem był Boker New York. Modele 7588, 7474 i stary flagowy model 182 nie mogły przepłynąć przez Atlantyk wystarczająco szybko, by dotrzeć do przyjaciół Bökera w całym kraju.

Na początku lat 60-tych firma Boker USA została sprzedana znanemu producentowi nożyc Wiss & Sons, który kontynuował produkcję noży Böker, aby sprzedawać je z innymi produktami Solingen. Nożyce Bokera zniknęły z rynku, będąc konkurentem Wiss. We wczesnych latach 1970 Wiss został sprzedany wielonarodowemu Cooper Industries. Ta zmiana okazała się dla Bokera bardzo korzystna, co doprowadziło do bliskiej współpracy biznesowej i osobistej z Cooperem, który przywrócił mu dawną świetność.

Boker - szeroki wybór noży 

Dzisiaj Boker oferuje najszerszą gamę noży sportowych i kolekcjonerskich z niezrównaną różnorodnością ostrzy i materiałów uchwytowych. Cooper wstrzymał produkcję własnych noży w 1983 roku. Oryginalne modele są nadal produkowane w Solingen. Trzy lata później Boker Solingen odzyskał prawa do amerykańskiej marki w wyniku przyjaznych negocjacji z Cooperem i dlatego był w stanie samodzielnie wejść na wielki rynek amerykański. Firma Boker USA, Inc. została założona w Denver w lipcu 1986 r. W Kolorado. Od tego czasu Boker USA z powodzeniem działa na rynkach północnoamerykańskich.

W 1983 r. Została założona spółka zależna Böker Arbolito S. A. w Buenos Aires. Głównymi produktami są tam noże domowe i profesjonalne, a także wysokiej jakości noże myśliwskie i outdoorowe w tradycyjnym designie. Dzięki pionierskiej pracy rodziny Boker w Ameryce Południowej w XIX i XX wieku, nazwa Boker South jest bardzo dobrze ugruntowana i połączona z wysokiej jakości narzędziami skrawającymi na południowoamerykańskich rynkach Argentyny, Chile i Meksyku. Obecne logo znaku handlowego Boker zawiera oznaczenia Treebrand i Arbolito.

Z biegiem lat, Boker Knife Manufactory stał się światowym liderem innowacji i największym producentem noży sportowych, noży taktycznych i noży kolekcjonerskich w Europie. Międzynarodowy sukces asortymentu i długa tradycja Knife Manufactory są zachętą i zobowiązaniem do dalszego projektowania i produkcji wysokiej jakości innowacyjnych noży w przyszłości.

Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą sklepu Scyzoryki.net, w której – oprócz wyżej przedstawionych propozycji marki Böker – znajdują się produkty sygnowane logiem Morakniv, Sanrenmu, Fiskekniv, czy też Helle. Noże najwyższej jakości oraz wiele, wiele więcej to coś, co z całą pewnością znajdą Państwo w naszej specjalnie wyselekcjonowanej ofercie.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
    INFOLINIA: +48 55 235 68 94

    BOK +48 668 596 243

    Mail: sklep@scyzoryki.net

    Mój stan HURT - B2B: b2b@scyzoryki.net