Wczytuję dane...

Wyposażenie w kuchni najważniejsze elementy

Współcześnie gotowanie stało się bardzo modne. Prawdopodobnie miało na to wpływ szerzenie świadomości kulinarnej poprzez wiele programów w telewizji. Z drugiej strony w dzisiejszych czasach dostępność produktów z różnych zakątków całego świata pozwala na spełnianie się w roli mistrza kuchni i szykowanie ambitnych, niecodziennych czy egzotycznych potraw.

Dlatego też w dzisiejszych czasach prawdziwy kucharz, to nie tylko osoba, która zdobyła tytuł szefa kuchni. Szefem kuchni może zostać każdy – w swojej własnej kuchni. Prawdziwy kucharz potrzebuje mnóstwa przyborów – od produktów, przypraw czy ziół, po odpowiednie ubranie, narzędzia pracy i inne.

Najważniejsze elementy w każdej kuchni:

Podstawowym elementem, który znajduje się w kuchni dobrego kucharza, będą ostre noże. Widzimy nieraz na filmach, jak kucharze z prawdziwego zdarzenia z mistrzowską precyzją i w tempie tak szybkim, że ludzkie oko nie jest w stanie wychwycić pojedynczego ruchu, kroją w piękną, drobniutką kosteczkę warzywa, owoce i inne. Nie jest łatwo dojść do takiej wprawy, nie jest to jednak niemożliwe. Chcąc jednak nauczyć się szybko i ładnie kroić, przede wszystkim potrzebne będą dobre noże, jak na przykład noże szefa kuchni. Noże te nie bez kozery noszą swoją nazwę. Są to dobre i ostre noże, wykonane z wysokojakościowej stali, z wygodnym uchwytem. Noże szefa kuchni to sprzęt, który ułatwi przygotowanie posiłków każdemu – osobom które na co dzień nie gotują, ale zdarza się, że czasem muszą jednak coś przygotować, osobom które gotują amatorsko, jak i prawdziwym miłośnikom przyrządzania posiłków.

Noże szefa kuchni sprzedawane są w różnych cenach – niektóre są bardzo drogie inne z kolei kosztują niewiele. Te najtańsze, to zapewne produkty niewarte uwagi – wykonane z lichych materiałów, nie posłużą za długo. Z kolei na produkty z najwyższej półki nie każdego stać. Porządne noże szefa kuchni w dobrej cenie, oferują marki jak Victorinox czy Opinel.

Victorinox oferuje noże do siekania czy filetowania, które można kupić już od 100 zł:

Powyższy nóż szefa kuchni Victrinox do siekania, posiada wygodny, profilowany uchwyt wykonany z antypoślizgowego materiału z ostrzem o długości 19 cm. Jest to funkcjonalny i designerski nóż. Początkujący kucharz, takim nożem ukroi prawie wszystko, jednak z czasem warto poszerzyć kolekcję noży o noże specjalnego przeznaczenia (nóż do filetowania, nóż do pomidorów, nóż do jarzyn i owoców itd).

Prawdziwego kucharza – nawet w swojej własnej kuchni, powinna odznaczać również higiena przy przyrządzaniu posiłków. Włosy należy upiąć tak, by żaden przypadkiem nie spadł do przygotowywanego dania. Każdy kucharz powinien także nosić fartuch, który chroni ubranie przed zaplamieniem. Warto też nauczyć się sporządzać posiłki tak, zawsze mieć wokół siebie porządek. Jak to zrobić? Po pierwsze, zanim w ogóle zaczniemy przygotowywać posiłek, uporządkujmy kuchnię – powycierajmy blaty, umyjmy, wysuszmy i pochowajmy naczynia. Dodatkowo, zanim zaczniemy gotować, można przygotować sobie wszystkie potrzebne składniki, wykorzystując do tego odpowiednie miseczki. Co prawda, w ten sposób będziemy mieli później więcej do umycia, jednak będzie to o wiele lepiej zorganizowany sposób przyrządzenia posiłku. W trakcie procesu gotowania, kiedy tylko mamy chwilę (bo na przykład dusimy potrawę i chwilowo nie musimy nic więcej z tym robić), od razu posprzątajmy to, co zdążyliśmy zabrudzić – miseczki, deski do krojenia, noże i inne sztućce ponownie umyjmy i osuszmy, powycierajmy blaty. Jeżeli będziemy na bieżąco starali się zachować porządek, w momencie podania posiłku kuchnia będzie wyglądała jak nienaruszona.

Każdy kucharz z czasem tworzy swoją bazę produktową. Oczywiście pewne produkty kupujemy na bieżąco, w szczególności takie, które mają krótki termin ważności. Jednak pozostałe rzeczy, jak przyprawy, sosy, mąka, makarony, ryże i tego typu produkty można kupić w pewnym zapasie.

Poza produktami, bardzo ważne są sprzęty – noże szefa kuchni czy pozostałe noże to oczywiście kropla w morzu jeżeli chodzi o wyposażenie kuchni z prawdziwego zdarzenia. Narzędzia jak mikser, blender, deski do krojenia, łopatki, łyżki, dobre garnki, woki i inne – chcąc gotować różnego rodzaju potrawy, z czasem będziemy kolekcjonować i takie sprzęty. Ważne jednak by były w miarę dobrej jakości – na przykład chcąc ugotować zupę krem, potrzebujemy blender o wysokiej mocy działania – w przeciwnym razie blender nie zmiksuje nam dobrze wszystkich warzyw, a blendowanie będzie trwało dłużej.

Chcąc być dobrym kucharzem – czy to nasz zawód, czy po prostu hobby, musimy się cały czas szkolić, rozwijać, otwierać się na nowe smaki. Dobre wyposażenie i odpowiednie nawyki w kuchni pomogą nam stać się wyśmienitym kucharzem.

INFOLINIA: +48 55 235 68 94

BOK +48 668 596 243

Mail: sklep@scyzoryki.net

Mój stan HURT - B2B: b2b@scyzoryki.net