Wczytuję dane...
Model: YANGO MAGNEZ ASHWAGA
Koszt wysyłki od: 14.99 PLN
Producent: Yango
Opis produktu

Yango Magnez z ashwagandhą z dodatkiem szafranu i wit. B6 90 kapsułek

Zalety Działanie OPIS:

Magnez i witamina B6 wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, przyczyniają się do zmniejszenia uczucia znużenia i zmęczenia, a także pomagają w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych. Ashwagandha jest naturalnym adaptogenem, który pomaga osiągnąć stan relaksu, przyczyniając się do lepszego samopoczucia psychicznego i fizycznego. Z kolei szafran pomaga utrzymać dobry nastrój i wspomaga odprężenie. 

DLACZEGO WARTO SUPLEMENTOWAĆ MAGNEZ?

Magnez jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania mózgu i układu nerwowego, co przekłada się na poczucie zmęczenia i znużenia. Niedobór magnezu może objawiać się między innymi drażliwością, niepokojem, brakiem koncentracji i ospałością. Oddziałuje on również z receptorami ważnych neuroprzekaźników, takich jak GABA – odpowiadający za spokój i relaks.

Wykorzystana w preparacie forma magnezu to cytrynian magnezu. Jest on jednym z najpopularniejszych suplementów magnezu ze względu na wysoką przyswajalność.

CZYM JEST ASHWAGANDHA?

Ashwagandha to adaptogenne zioło, które w ostatnich latach stało się szczególnie popularne wśród entuzjastów medycyny naturalnej. Ma szereg korzystnych właściwości, w tym wpływa na nastrój, tolerancję na stres i jakość snu. Ashwagandha, zwana inaczej żeń-szeniem indyjskim, to roślina pochodząca z Indii, która od dawna stosowana jest w starożytnej medycynie indyjskiej.

WŁAŚCIWOŚCI ADAPTOGENNE ASHWAGANDHY

Withania somnifera posiada kilka właściwości, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu człowieka. Obejmują one między innymi:

 • właściwości kojące,
 • działanie wspomagające koncentrację,
 • korzystny wpływ na samopoczucie,
 • korzystny wpływ na libido,
 • wspiera sprawność fizyczną i wytrzymałość,

Wśród ziół wykazujących działanie adaptogenne możemy wyróżnić między innymi: traganek, ashwaganda, żeń-szeń syberyjski, schisandra, czy guduchi.

SUPLEMENTACJA SZAFRANEM

Szafran wytwarzany jest z krokusa szafranowego - fioletowego kwiatu, który kwitnie jesienią i może rosnąć niemal na całym świecie. Pomimo jednak, że rośliny te podlegają adaptacji geograficznej, ich wykorzystanie dla pozyskania szafranu wymaga wiele ostrożności i przygotowań. Kwiaty zawierające przyprawę, kwitną tylko przez 1-3 tygodni w roku i muszą być zbierane ręcznie, a na 1 gram szafranu składa się aż 150 kwiatów. Składniki aktywne szafranu szeroko wykorzystywane są w preparatach poprawiających równowagę emocjonalną i nastrój.

DODATEK WITAMINY B6

Witaminy dzieli się na rozpuszczalne w tłuszczach i rozpuszczalne w wodzie. Witaminy z grupy B należą do tych drugich. Odpowiadają m.in. za prawidłowy rozwój i funkcjonowanie układu nerwowego oraz syntezę krwi, a także podziały komórek, jednak działanie poszczególnych witamin różni się nieco od siebie. Wykorzystana w preparacie witamina B6 (pirydoksyna) bierze udział w metabolizmie energetycznym i syntezie cysteiny, a także wspiera funkcjonowanie układu nerwowego.

  Składniki   SKŁADNIKI:

  cytrynian magnezu (magnez), ekstrakt z korzenia ashwagandhy (Withania somnifera) 10:1, pirydoksyna HCL (witamina B6), ekstrakt ze znamion szafranu (Crocus sativus) standaryzowany na zawartość min. 2% krocyny oraz 1% safranalu. Skład kapsułki: celuloza roślinna.

  SKŁAD:

  Wielkość opakowania: 90 kapsułek

  Porcja jednorazowa: Jedna kapsułka 3 razy dziennie.

  Składnik aktywny

  3 kapsułki

  %RWS*

  Cytrynian magnezu

  1164mg

  -

  W tym jony magnezu (15%)

  174,6 mg 

  46,5%

  Ashwagandha – ekstrakt 10:1

  180 mg

  -

  Szafran - ekstrakt

  3000 µg

  -

  w tym korcyna (2%)

  60 µg

  -

  w tym safranal (1%)

  30 µg

  -

  Witamina B6 ( pirydoksyna

  6,3 mg 

  450%

  *RWS – referencyjna wartość spożycia

  Informacja Uwaga - przeczytaj ważne!   Ważne informacje: sposób użycia, przechowywania, przeciwwskazania!           

  Jedna kapsułka 3 razy dziennie. Produkt nie może być stosowany jako substytut prawidłowo zróżnicowanej diety. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Zapoznać się ze sposobem dawkowania. Zapoznać się ze składem i opisem produktu na opakowaniu przed użyciem. Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników. Osoby przyjmujące leki, przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Niewskazane dzieciom, kobietom w ciąży oraz karmiącym. Produkt nie powinien być spożywany w przypadku stosowania leków o działaniu uspakajającym, nasennym lub przeciwpadaczkowym.

  Najlepiej spożyć / zużyć przed:

  Najlepiej spożyć przed: dzień, miesiąc, numer partii i rok trwale oznaczono na opakowaniu.

  Przechowywanie:

  Przechowywać w temperaturze pokojowej w suchym i ciemnym miejscu, z dala od małych dzieci. Nie używać, jeśli opakowanie było uszkodzone lub ze zdjętą folią.

  Dodatkowe informacje:

  Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) prawidłowo zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Pamiętaj, że tylko zdrowy tryb życia i zrównoważony sposób odżywiania zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i zachowanie dobrej kondycji. 

  Producent:

  YANGO Sp. z o.o.
  ul. Granitowa 3/14
  02-681 Warszawa
  Opinie Klientów
  INFOLINIA: +48 55 235 68 94

  BOK +48 668 596 243

  Mail: sklep@scyzoryki.net

  Mój stan HURT - B2B: b2b@scyzoryki.net