Wczytuję dane...
Model: 227954
Gwarancja: dożywotnia
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Koszt wysyłki od: 14.99 PLN
Producent: GD
Opis produktu

Gwizdek bosmański w pudełku drewnianym MIW7/5

Gwizdek bosmański wykonany jest z mosiądzu i miedzi. Gwizdek posiada łańcuszek, który umożliwia noszenie na szyi. Gwizdek zapakowany jest w eleganckie, drewniane pudełko i w takiej formie nadaje się na świetny prezent dla marynarza, żeglarza i wilka morskiego.

Gwizdek bosmański używany jest do wykonywania świstu trapowego, czyli sygnału podawanego podczas wchodzenia i schodzenia oficera lub chorążego z okrętu. Honory za pomocą świstu oddaje się również osobom pełniącym funkcje urzędnicze, a także gościom zagranicznym. Świst trapowy oddawany jest niezależnie od pory dnia i nocy. Sygnał gwizdku bosmańskiego słyszy się również podczas podnoszenia i opuszczenia bandery na okrętach wojennych, gdy na statku nie ma trębacza. Świst trapowy wykonywany jest także podczas pogrzebów na morzu, gdy marynarz odchodzi na wieczną wachtę.

Gwizdek bosmański kształtem przypomina fajeczkę. W odróżnieniu od innych gwizdków nie posiada w środku kuleczki i dzięki temu dźwięk, jaki wydaje, przypomina bardziej gwizd człowieka. Gdy dookoła hula wiatr i fale uderzają o okręt, dźwięk gwiazdka sprawdza się do wydawania komend.

Gwizdek bosmański w pudełku drewnianym MIW7/5 specyfikacja:

  • gwizdek bosmański w drewnianym pudełku
  • materiał: mosiądz, miedź, drewno
  • długość gwizdka: 12,5 cm
  • wymiary pudełka: 17 x 5 x 3,5 cm  
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...
INFOLINIA: +48 55 235 68 94

BOK +48 668 596 243

Mail: sklep@scyzoryki.net

Mój stan HURT - B2B: b2b@scyzoryki.net