Wczytuję dane...
Model: 223840
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Koszt wysyłki od: 13.99 PLN
Producent: GD
Opis produktu

Miniaturowy zegar gwiazdowy – Nokturn – Brelok | H84

Przedstawiamy Państwu miniaturowy zegar gwiazdowy - nokturn - model H84. Urządzenie jest miniaturą instrumentu zbudowanego przez H. Cole'a w 1570 roku, którego oryginał znajduje się w British Museum w Londynie. Dzięki niemu możesz określić godzinę w nocy za pomocą gwiazd. Fantastyczny prezent dla nawigatora, żeglarza czy miłośnika astronomii.

Wymiary :

  • Wymiar 0,5 cm
  • Głębokość 0,06 cm
  • Waga 0,06 kg

Nocturne - Zegar Gwiazdowy to piękny instrument, który pozwala określić godzinę w nocy na podstawie położenia gwiazd. Urządzenie składa się ze nieruchomej tarczy podzielonej na miesiące, z zaznaczonymi wszystkimi dniami roku, ruchomej tarczy z oznaczeniem godzin w skali od 1 do 12, zakończonej wskaźnikiem - tarczą księżyca i długim ramieniem ruchomy wskaźnik. W centrum urządzenia znajduje się celownik, przez który namierzamy Gwiazdę Polarną – stały punkt, wokół którego krążą inne konstelacje, np. Wielki Wóz. I właśnie dlatego, że pozycja Gwiazdy Północnej jest stała, możemy powiązać z nią pozycje innych konstelacji zmieniających się w czasie. Nasze urządzenie - replika urządzenia z 1570 r. poświęcone jest gwieździe Kochab w konstelacji Małego Wozu. Jednak najczęściej i chyba najłatwiej jest ustawić ramię wskaźnika na tylnej osi Wielkiego Wozu i ruchomej tarczy na aktualną datę. Dzięki temu można odczytać aktualny czas gwiazdowy. Urządzenie jest uniwersalne - działa na wszystkich długościach geograficznych półkuli północnej. Należy pamiętać, że czas gwiazdowy nie musi pokrywać się z czasem oficjalnym.

Instrukcja obsługi w języku angielskim, francuskim, włoskim i hiszpańskim. Produkt hiszpańskiej firmy Hemisferium. W zestawie atrakcyjne ozdobne pudełko z listwą.

INFOLINIA: +48 55 235 68 94

BOK +48 668 596 243

Mail: sklep@scyzoryki.net

Mój stan HURT - B2B: b2b@scyzoryki.net