Wczytuję dane...
Model: 963863
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Koszt wysyłki od: 14.99 PLN
Producent: GD
Opis produktu

Higrometr i termometr domowy Fischer 123TMS

 

To precyzyjny produkt niemieckiej, renomowanej firmy Fischer budującej barometry, higrometry i termometry od szeregu lat.

 

Ten niewielki przedmiot łączy w sobie funkcje higrometru i termometru, dzięki czemu mamy wgląd w poziom wilgotności powietrza oraz wysokości temperatury panującej w mieszkaniu.

 

Człowiek czuje się komfortowo w temperaturze między 18 a 22 stopnie Celsjusza i przy wilgotności powietrza 35-65%. Powinniśmy pilnować odpowiedniej temperatury i wilgotności powietrza w domu, ponieważ wpływają one na nasze zdrowie i samopoczucie.

 

Informacje podstawowe:

 

•Wymiary: 87 x 84 mm

•Marka Fischer, Niemcy

•Materiał: aluminium, mosiądz

•Oprawa mosiężna

•Zaczep do zawieszenia na ścianę

 

Czujnik wilgotności – włókno syntetyczne, co w odróżnieniu od użycia włosa gwarantuje doskonałą dokładność pomiaru bez konieczności serwisowania urządzenia.

 

Dokładność pomiaru:

 

•Dokładność pomiaru higrometru: ± 5% r.h. (20 ... 100%), + 1 skala podziałki

•Dokładność pomiaru termometru: ± 1 K, + 1 skala podziałki

 

Należy pamiętać, że wilgotność powietrza mierzona higrometrem umiejscowionym w domu, odpowiadać będzie tylko wilgotności wewnątrz. Na zewnątrz występują w ciągu dnia skoki duże skoki wilgotności.

 

Ważne, aby urządzenie pracowało w odpowiednim miejscu, nie za blisko źródła ciepła i nie w przeciągu. Dla potrzeb testu poprawności stosuje się metodę owinięcia urządzenia w suchy materiał. Po około pół godzinie urządzenie wskaże rzeczywistą wilgotność z dokładnością do 95-98%.

 

Właściwym urządzeniem porównawczym jest dlań ASSMANN ASPIRATION PSYCHOMETER.

 

Warto wspomnieć, że higrometry Fischer cieszą się uznaniem m.in. archiwów i bibliotek, a więc instytucji gdzie warunki przechowywania dokumentów czy księgozbiorów są bardzo restrykcyjne.

INFOLINIA: +48 55 235 68 94

BOK +48 668 596 243

Mail: sklep@scyzoryki.net

Mój stan HURT - B2B: b2b@scyzoryki.net