Wczytuję dane...
Model: 223765
Gwarancja: dożywotnia
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!
Producent: GD
Opis produktu

Duże astrolabium Hartmann - H37

Piękne, mosiężne astrolabium Hartmann – reprodukcja astrolabium wykonanego przez norymberskiego twórcę - G. Hartmanna w 1532r. Oryginał urządzenia znajduje się w kolekcji Muzeum Brytyjskiego w Londynie. Legendarny, średniowieczny komputer, precyzyjne urządzenie nawigacyjne i przyrząd astronomiczny. Przyrząd został ręcznie wykonany w taki sam sposób, jak astrolabia przed kilkuset laty. Nasze astrolabium wyróżnia się dbałością o szczegóły, wysoką wartością historyczną oraz eleganckim wykonaniem. Dostarczane jest w komplecie z drewnianym postumentem.

Astrolabium odtwarza mapę nieba 3D na płaskiej powierzchni. Urządzenie jest w pełni funkcjonalne. Mapa nieba została uwspółcześniona. Urządzenie może być używane do aktualnych pomiarów. Astrolabium przygotowane do pracy dla 50 st. szerokości geograficznej północnej.

Astrolabium sprawdzi się jako oryginalny prezent dla miłośnika kosmosu, astrofizyka, żeglarza lub marynarza. Jako symbol postępu technologicznego i dążeń ludzkości do zrozumienia tajemnic wszechświata będzie również doskonałym upominkiem dla wykładowcy oraz pracowników naukowych.

Duże astrolabium Hartmann - H37 specyfikacja:

  • Wymiary: Max. wys. 18 cm; śr. 15 cm; gł. 0,7 cm
  • Styl renesansowy
  • Opakowanie prezentowe: kartonowe, kolorowe pudełko z wypraską

Więcej o astrolabiach:

Astrolabium to astronomiczny komputer służący do określania czasu na podstawie położenia Słońca i gwiazd. Dzięki niemu można było przed wiekami dowiedzieć się która jest godzina. To banalne dziś pytanie kiedyś, w dobie przedsmartfonowej było wielkim wyzwaniem. Dzięki niemu można było  określać czas zjawisk np.  takich jak wschody i zachody słońca, umożliwiało określanie pozycji gwiazd i kierunków. Służyło do tworzenia wielu  zaawansowanych obliczeń.

Astrolabium odtwarza mapę nieba  3D na płaskiej powierzchni. Było także urządzeniem nawigacyjnym. Jego historia zaczęła się ponad 2000 lat temu. Przez stulecia rozwijano wiedzę i budowano coraz bardziej złożone urządzenia. Wielka w tym zasługa uczonych arabskich.  Źródła donoszą, że dzięki temu urządzeniu w średniowieczu  stworzono np. bardzo dokładną mapę Bagdadu. To właśnie dzięki nim w XII w. astrolabium zawitało do Europy.

Do około roku 1650 był to najpowszechniejszy instrument astronomiczny, potem zostało  zastąpione  przez instrumenty bardziej precyzyjne.

Pod tym linkiem film opisujący sposób funkcjonowania astrolabium: https://www.ted.com/talks/tom_wujec_demos_the_13th_century_astrolabe?language=pl

INFOLINIA: +48 55 235 68 94

BOK +48 668 596 243

Mail: sklep@scyzoryki.net

Mój stan HURT - B2B: b2b@scyzoryki.net