Wczytuję dane...
Model: 223758
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!
Producent: GD
Opis produktu

Astrolabium europejskie H32 – reprodukcja

Legendarny, średniowieczny komputer, precyzyjne urządzenie nawigacyjne i przyrząd astronomiczny. Astrolabium to astronomiczny komputer służący do określania czasu na podstawie położenia Słońca i gwiazd. Dzięki niemu można było przed wiekami dowiedzieć się która jest godzina. To banalne dziś pytanie kiedyś, w dobie przedsmartfonowej było wielkim wyzwaniem. Dzięki niemu można było  określać czas zjawisk np. takich jak wschody i zachody słońca, umożliwiało określanie pozycji gwiazd i kierunków. Służyło do tworzenia wielu zaawansowanych obliczeń.

Astrolabium europejskie H32 to reprodukcja urządzenia używanego w epoce renesansu. Mapa nieba została uwspółcześniona. Urządzenie jest w pełni funkcjonalne i może być używane do aktualnych pomiarów.

Nasze  astrolabium wyróżnia się dbałością o szczegóły, wysoką wartością historyczną oraz eleganckim wykonaniem. Dostarczane jest w komplecie z drewnianym postumentem.

Astrolabium sprawdzi się jako świetny prezent dla astronoma, żeglarza i miłośnika historii. Będzie niezwykle gustownym upominkiem dla naukowca, wykładowcy uniwersyteckiego, czy też astrofizyka.  

Astrolabium europejskie H32 specyfikacja:

  • Wymiary: Max. wys. 12 cm; śr. 10 cm; gł. 0,7 cm
  • Ustawione na 50% szer. geograficznej
  • Styl renesansowy
  • Zostało ręcznie wykonane w taki sam sposób, jak astrolabia przed kilkuset laty
  • Opakowanie prezentowe: piękne, prezentowe pudełko z wypraską

Więcej o astrolabiach:

Astrolabium odtwarza mapę nieba  3D na płaskiej powierzchni. Było także urządzeniem nawigacyjnym.

Jego historia zaczęła się ponad 2000 lat temu. Przez stulecia rozwijano wiedzę i budowano coraz bardziej złożone urządzenia. Wielka w tym zasługa uczonych arabskich.  Źródła donoszą, że dzięki temu urządzeniu w średniowieczu stworzono np. bardzo dokładną mapę Bagdadu. To właśnie dzięki nim w XII w. astrolabium zawitało do Europy.

Do około roku 1650 był to najpowszechniejszy instrument astronomiczny, potem zostało zastąpione przez instrumenty bardziej precyzyjne.

INFOLINIA: +48 55 235 68 94

BOK +48 668 596 243

Mail: sklep@scyzoryki.net

Mój stan HURT - B2B: b2b@scyzoryki.net