Wczytuję dane...

Naczynia termiczne z linii Light My Fire

Naczynia termiczne z linii Light My Fire

Naczynia termiczne, pomimo, że kojarzone zazwyczaj z weekendowymi wypadami zamiast na łono natury cieszą się niesłabnącą popularnością. Co ciekawe, na przestrzeni lat z powodzeniem wkradły się do użytku codziennego stając się podstawowym wyposażeniem zarówno w kuchni domowej, jak i goszcząc na biurkach w miejscu pracy. Doskonałe rozwiązanie da osób, które pragną cieszyć się ciepłem ulubionego napoju na dłużej, zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz… a chyba nie ma przyjemniejszej rzeczy, niż gorąca kawa w bardzo mroźny poranek.

Naczynie termiczne

Rodzajów naczyń termicznych jest wiele, a wiedzą o tym najlepiej Ci, którzy na co dzień pracują w lokalach gastronomicznych czy cateringowych. Budowa tego rodzaju termicznych pojemników opiera się na tym samym a jej historia początków XX w. Za ojca termicznych pojemników uznać należy Jacques-Arsene’a d’Arsonvala. Chodź dopiero 10 lat później, James Dewar skonstruował niezależnie podobne naczynie i to ono zostało wprowadzone do powszechnej produkcji. Cylindryczna budowa naczynia termicznego opiera się na podwójnej ścianie, z której pierwsza z nich (wewnętrzna) pokryta jest srebrnym lustrem, które odbija do wewnątrz promienie. Pomiędzy warstwami znajduje się szczelnie zamknięta przestrzeń o bardzo niskim ciśnieniu. Próżnia techniczna, która tam powstaje pozwala na ograniczenie prawie do minimum przenikalność cieplną w całym układzie cylindrycznym i to właśnie od szczelności próżni zalezny stopień utrzymywane ciepła wewnątrz naczynia. O czym warto jeszcze wspomnieć to przenikalność. Oczywiście, prędzej czy później ze względu na właściwości jakie posiadają substancje, jak i materiał z którego zostało wykonane naczynie temperatura w końcu wyrówna się z temperaturą otoczenia, jednak czas w którym to nastąpi jest różny. W przypadku wysokiej klasy naczyń gastronomicznych, termosów spożywczych współczynnik spadku lub wzrostu temperatury (dotyczy produktów zimnych) zmienia się max.  0.5 stopnia na godzinę. Oczywiście w przypadku użytkowania domowego tego typu właściwości nie są wymagane, choć to zależy od indywidualnych potrzeb.

kubek termiczny light my fireSzklane termosy, które doskonale znamy powoli wypierane są przez naczynia termiczne zbudowane z termoplastycznych tworzyw sztucznych. Tego typu przykładem może być kubek termiczny Pick-Up pochodzący z zestawów turystycznych Light My Fire. Do jego produkcji wykorzystano najwyższej jakości mieszaninę materiałów takich, jak TPE i PP.

TPE to elastomer termoplastyczny (termokauczuk). Dzięki wysokiej podatności na obróbkę termiczną możliwe jest jego wytłaczanie oraz spawanie w dowolne kształty. Powstał z mieszaniny materiałów takich, jak polipropylen, kuczuk i poliamid, który w połowie XX w. zrewolucjonizował rynek motoryzacyjny i nadal wykorzystywany jest do produkcji akcesoriów oraz uszczelek.

PP- polipropylen, to jeden z najpopularniejszych w produkcji związków chemicznych, który stanowi podstawowy skład wielu produktów plastikowych lub sztucznych, w ogólnym obiegu użytkowym. Dzięki wysokiej odporności na działanie środków takich, jak kwasy, sól czy żrące środki czystości z powodzeniem wykorzystany w przypadku produkcji naczyń umożliwia ich mycie nawet w wysokociśnieniowych zmywarkach lub w zastosowaniu mikrofalowym.

Kubek Pick Up wykonany z najwyższej jakości plastycznych materiałów pozwala na utrzymanie ciepła produktów nawet do 6h, a w przypadku napojów zimnych do 2. Ponadto, dzięki wykorzystanym metodom spawania pojemnik został połączony z wiekiem kubka o najwyższej próbie szczelności, dlatego w przypadku chęci złożenia go możemy mieć gwarancje nierozszczelnienia. Wyprofilowany ustnik został zaprojektowany tak, aby ograniczyć rozlanie zawartości do zera.

 

INFOLINIA: +48 55 235 68 94

BOK +48 668 596 243

Mail: sklep@scyzoryki.net

Mój stan HURT - B2B: b2b@scyzoryki.net