Wczytuję dane...

Scyzoryk Victorinox Spartan – unikatowa klasyka

Victorinox to marka z ponad 100 letnia tradycją. Kunszt wykonawstwa projektów, jak i sama jakość noży i akcesoriów jest niezmiennie doceniana od czasów wojennych XXw. To od tamtej pory wielofunkcyjne scyzoryki zagościły na dobre w codziennym użytku, ciesząc się niesłabnącą popularnością wśród cywilów i wielkim sentymentem pośród weteranów.

 

Wspominając o kultowej już dzisiaj marce, ciężko nie wspomnieć o tym, że posiada ona ugruntowaną pozycje na rynku wytwórczym, jak i w świadomości samych klientów. Solidna jakość oraz indywidualnie dobrane wzornictwo, przeprowadzone i udokumentowane testy wytrzymałości materiałów oraz dożywotnia gwarancja to filozofia, na której nieprzerwanie opiera się rodzinna firma.

   

W związku z oczekiwaniami klientów, choć te bywają różne, Victorinox (nazwa firmy pochodzi od imienia matki założyciela, Victorii oraz nazwy stali nierdzewnej, z której wytwarzane są ostrza INOX) wychodzi im na przeciw, projektując i wytwarzając coraz to nowsze modele noży w oryginalnych, tworzonych na specjalnie zamówienie, etui (w ramach usług istnieje możliwość spersonalizowania pod kątem grawerunku) i scyzoryków. Te ostatnie weszły w fazę całych kolekcji, pośród których na szczególną uwagę zasługuje linia Spartan.

 

Jak sama nazwa wskazuje, scyzoryki Spartan, ze względu na bogate wyposażenie, o którym poniżej, dedykowane są dla wszystkich tych, którzy oczekują funkcjonalności i niezawodności narzędzia w każdych warunkach, w których będzie niezbędne jego wykorzystanie. Najwyższej jakości stal (stal nierdzewna oraz szlachetna, damasceńska) oraz solidnie wykonana obudowa z najwyższej jakości tworzywa, projektowana w ilościach limitowanych oraz z możliwością wzbogacenia każdej zamawianej sztuki o osobisty grawerunek lub wzór na obudowie czy samym ostrzu, to doskonały pomysł na prezent okolicznościowy.

 

Wyposażenie scyzoryków jest różne i zależy od indywidualnych potrzeb klientów. W ofercie firmy dostępnych jest kilkanaście typów o różnym zakresie funkcjonalności. Oto kilka z nich:

 

Victorinox Spartan Damast 1.3601.J14 to scyzoryk wchodzący w skład serii limitowanej. Jak podaje producent wyprodukowano 5000 sztuk, z których jedynie 50 trafiło na Polski rynek konsumencki. Prezentowany model stanowi wyszukany dodatek dla kolekcjonerów. Ozdobione różnymi wzorami ostrze, zostało wykonane ze stali damasceńskiej i zamknięte w okładzinach z drzewa cisowego z rzeźbionym logiem. Poza nim, w podstawowym wyposażeniu scyzoryka znajdziemy małe ostrze, korkociąg, otwieracz do puszek z małym śrubokrętem płaskim, otwieracz do kapsli ze śrubokrętem i przyrządem do zdejmowania izolacji.

 

Kolejnym kultowym modelem, będącym stale w produkcji i czynnym użytku jest potomek noży oficerskich, stale wykorzystywanych przez armię szwajcarską, którego protoplasta został wyprodukowany w 1897 roku. Dziś osłony scyzoryka Victorinox Spartan VX Colors 1.3603.841 wykonane są z kolorowego tworzywa pokrytego specjalną żywicą zabezpieczającą lakier, która dodatkowo wzmacniając konstrukcję noża. Wyposażenie realizuje wszystkie podstawowe wymagania funkcjonalne, których oczekujemy myśląc o scyzoryku (ostrze duże i małe, otwieracz do puszek i kapsli, oba wyposażone w śrubokręty i przyrząd do zdejmowania izolacji, dodatkowo, szpikulec-szydło, wykałaczka, pęseta i kółko). Tak jak do każdego produktu, marka Victorinox oferuje dodatkową usługę stworzenia indywidualnego grawerunku czy na osłonie scyzoryka czy dobranym etui.

 

Victorinox Spartan to rodzina scyzoryków, których historia zdumiewa. Nie tylko przez wzgląd na ich wykorzystanie, ale na długoletnia, a nawet długowieczną produkcję i niesłabnące zainteresowanie wśród klientów, których grono również jest mocno zróżnicowane.

INFOLINIA: +48 55 235 68 94

BOK +48 668 596 243

Mail: sklep@scyzoryki.net

Mój stan HURT - B2B: b2b@scyzoryki.net