Wczytuję dane...

Scyzoryk – jak wybrać optymalny? Nasz poradnik ułatwiający dobór scyzoryka. Po zapoznaniu się z informacją o scyzorych ich dobór będzie łatwiejszy.

Scyzoryk – jak wybrać optymalny? Nasz poradnik ułatwiający dobór scyzoryka. Po zapoznaniu się z informacją o scyzorych ich dobór będzie łatwiejszy.

Na wstępie należy się zastanowić dla kogo to ma być scyzoryk. Możemy tu podzielić scyzoryki ze względu na:

WIEK

Bogata oferta scyzoryków pozwala skategoryzować scyzoryki od najmłodszych zuchów przez młodzież do zasłużonych naszych dziadków.

Planując zakup pierwszego scyzoryka synowi, wnukowi w większości przypadków dla naszej najmłodszej pociechy proponowana jest seria scyzoryków MY FIRST VICTORINOX. Prosty w obsłudze z zaokrąglonym bezpiecznym ostrzem, opisując scyzoryk w skrócie.

Dla starszych zuchów proponowane są serie scyzoryków o długości 84 mm  lub o długości 91 mm . W zależności od wieku i zainteresowań dobierzemy scyzoryk, który posłuży na pewno wiele lat. Niewielki rozmiar wynagradzany jest dużym wachlarzem funkcji, które często są dopasowane do zainteresowań czy prac codziennych. Znajdziemy scyzoryki od podstawowych modeli dla wędkarzy, majsterkowiczów, czy nawet dla kolekcjonerów . Ostatnio dużym zainteresowaniem ze względu na cenę cieszą się scyzoryki z serii EcoLine .

Scyzoryki o długości 111 mm dedykowane raczej starszym użytkownikom. Duże blokowane ostrze, w niektórych modelach otwierane jedną ręką, znajdą zastosowanie w wielu dziedzinach życia codziennego. Godne polecenia są modele Atlas, Outrider, WorkChamp.

PRZEZNACZENIE & ZAINTERESOWANIA

Wybierając scyzoryk warto zastanowić się do czego lub w jakich sytuacjach będzie używany. Wiele modeli scyzoryków ma przydzielone kategorie zastosowań. Warto również zwrócić uwagę na narzędzia w poszczególnych scyzorykach. Często różnią się nieznacznie. Przyglądając się  możemy zauważyć, że te same scyzoryki na pierwszy rzut oka różnią się np. śrubokręt zamiast korkociągu, nożyczki - kombinerki, małe precyzyjne ostrze - pilniczek do paznokci itp. Mając sprecyzowany cel użytkowania scyzoryka wyszukujemy funkcje ( narzędzia ) np. interesuje nas : lupa, wykałaczka, pęseta, śrubokręt, korkociąg, nożyczki, otwieracze, ostrze. Mając wybrane narzędzia szukamy scyzoryka w tym przypadku pasują dwa modele Explorer oraz SwissChamp . Łatwiej nam teraz dokonać właściwego wyboru.

By jeszcze łatwiej było nam znaleźć odpowiedni scyzoryk, poniżej przedstawiam kilka kategorii :

·         Wędkarstwo Angler, Fisherman
·         Majsterkowanie CyberTool
·         Żeglarze Helmsman, Skipper
·         Turystyka Survival
·         Militaria Swiss Army
·         Działkowcy & ogrodnictwo noże ogrodnicze
·         Myśliwi Hunter
·         Jeździectwo Equestrian
·         Ratownicy Rescue Tool
·         W formie wizytówki SwissCard
·         Gadżet – breloczek seria 58mm
·         Kolekcjoner Limited Edition
·         Informatyk SwissFlash , CyberTool
·         Skate Skater, Skater ToolSet

Pamiętajmy, że kupujemy scyzoryk z dożywotnią gwarancją i na pewno posłuży nam wiele lat. To czy będziemy z nie go zadowoleni, zależy tylko od tego czy trafnie dokonaliśmy wyboru narzędzi.

Jeśli dalej masz wątpliwości jaki scyzoryk wybrać napisz do nas sklep@scyzoryki.net

INFOLINIA: +48 55 235 68 94

BOK +48 668 596 243

Mail: sklep@scyzoryki.net

Mój stan HURT - B2B: b2b@scyzoryki.net