Wczytuję dane...

Halloween coraz bliżej. Czy Twoja dynia jest gotowa?

To prawda, że tradycja Halloween opiera się na zjawach, upiorach, strzygach, ghulach i innych wąpierzach. To jednak nie znaczy jeszcze, że my musimy tego używać w naszych Halloween’owych zabawach. Zresztą wystarczy wejść na Instagrama czy Pineteresta, żeby zobaczyć mnóstwo dzieci poprzebieranych za księżniczki, myszki miki czy innych superbohaterów. My w domu mamy też na przykład strój uśmiechniętej dyni. Czy cokolwiek z tego jest straszne? Upiorne? Przerażające? Na pewno nie dla dzieci. Bo w tym święcie chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę.

Jeśli planujesz wykrawanie dyni lub przygotowanie jesiennych specjałów, takich jak zupa z dyni, przejrzyj poniżej nasze produkty.

Wskazówki na Halloween:
proste wykrawanie dyni

Krok 1: Wybierz idealną dynię

Już pierwszy krok – wybór idealnej dyni – zapewnia nam wielką frajdę! Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się przejrzeć dyniowe poletko, czy też udać się do lokalnego supermarketu, wybór jest nieograniczony: małe i grube, długie i cienkie, z długą lub krótką łodygą. Do wyboru, do koloru! Mimo że ogólnie rozmiar i kształt nie mają znaczenia, przedstawiamy dwie rekomendacje:

Krok 2: Przygotuj miejsce do pracy

Wykrawanie dyni wiąże się nieuchronnie z bałaganem, więc przygotuj dużą powierzchnię na blacie kuchennym lub stole. Jeżeli martwisz się o powierzchnię, połóż na niej stare gazety – nie tylko idealnie ochronią stół, ale także ułatwią sprzątanie. Jeśli to nie jest wystarczające zabezpieczenie (wierz nam na słowo, wiemy coś na ten temat), pomyśl o zmianie lokalizacji – przeprowadź np. swoją sesję rękodzieła na tarasie.

Krok 3: Pierwsze cięcie

Najbardziej oczywistym miejscem na pokrywę jest czubek warzywa. Do wycięcia koła wokół łodygi użyj noża do chleba lub noża do porcjowania. Kilka porad od profesjonalistów: Krój pod kątem, aby pokrywa opierała się na brzegu dyni i nie wpadła do środka. Możesz zawsze wykroić małe wcięcie w pokrywie, aby naturalnie wsuwała się na odpowiednią pozycję.

Krok 4: Wydrąż dynię

Teraz przyszedł czas na zabawę dla dzieci! Dużą łyżką lub łyżką do lodów wyjmij miąższ i pestki z dyni. Przełóż je do dużej miski, co ułatwi sprzątanie. Poproś swoich małych pomocników, aby wyskrobali do reszty ścianki dyni, aby pozostała tylko jej twarda skorupa.

Krok 5: Wybierz i nakłuj swój wzór

Podobnie jak w przypadku wyboru samej dyni, istnieje nieskończona liczba opcji jej wykrawania i w rzeczywistości jest to kwestia indywidualnego wyboru. Można narysować wzór ręcznie bezpośrednio na dyni za pomocą flamastra lub wydrukować projekt (poniżej prezentujemy kilka szablonów), a następnie przykleić go do dyni, i użyć szpilki lub rozwiertaka z naszego szwajcarskiego noża oficerskiego, ostrego zakończenia noża do warzyw i owoców Victorinox lub nawet nanieść wzór na dynię, nakłuwając dziurki widelcem. Usuń papier i gotowe! Na dyni widać całą konstelację kropeczek, które wskazują, gdzie dokładnie należy ciąć.

Krok 6: Decydujący moment wykrawania

To ważny, długo oczekiwany moment: wykrawanie! W tym celu zalecamy użyć noża do warzyw i owoców i przekroić dynię wzdłuż, z góry na dół, a nie po skosie. W przypadku bardziej skomplikowanych miejsc, często łatwiej jest wyciąć większe, grubsze kawałki, a następnie przejść do wycinania szczegółów. Nie śpiesz się i pamiętaj: zawsze można wyciąć więcej, ale nigdy nie da się uzupełnić tego, czego się wycięło zbyt dużo przez nieuwagę!

Krok 7: Zapal ją!

Nadszedł czas, by zabłysnąć i pochwalić się swoją dynią! Tradycyjnie w lampionach dyniowych paliły się świeczki, jednak my zalecamy zamiast nich lampki LED. Nie tylko są bezpieczniejsze, ale także nie trzeba martwić się, że wiatr zdmuchnie płomień albo świeczka wypali się, zanim zacznie świtać.

Dla żądnych przygód polecamy scyzoryki Swiza z motywem Halloween

Scyzoryk SWIZA HALLOWEEN D03 Indian Skull KNB.0030.H014

Scyzoryk SWIZA HALLOWEEN D03 Mexican Skull KNB.0030.H012

Scyzoryk SWIZA HALLOWEEN D03 Dia de Muertos KNB.0030.H011

Scyzoryk SWIZA HALLOWEEN D03 Girls Skull KNB.0030.H013

INFOLINIA: +48 55 235 68 94

BOK +48 668 596 243

Mail: sklep@scyzoryki.net

Mój stan HURT - B2B: b2b@scyzoryki.net