Wczytuję dane...

Długopisowa latarka LED

Niezawodność to niezwykle ważna cecha każdego produktu, towarzyszącego ludziom przy pracy. Niezależnie od profesji, napotykamy na różne przeszkody. Awaria zasilania to jedna z sytuacji, które dopadają znienacka i powodują dezorganizację. W miejscach trudno dostępnych, takich jak kanał garażowy, niezbędne jest odpowiednie doświetlenie. Tradycyjne latarki są niezawodne, choć nie zawsze mamy je przy sobie. Połączenie poręczności długopisu i użyteczności latarki – to właśnie długopisowa latarka LED. Są zgrabne i pomocne, ale kojarzyć się mogą jako produkt przeznaczony dla gadżeciarza. Nie należy jednak bagatelizować tych latarek, ze względu na niepozorny wygląd, bo często mają one zaawansowane technologie i przydają się w różnych sytuacjach.

Użyteczność w garści

Długopisowe latarki LED przydają się w wielu sytuacjach kryzysowych. Kiedy, na przykład z powodu silnej burzy, w Twoim domu zabraknie światła – latarka będzie Ci niezbędna do poruszania się po domu. Daje ona bowiem, mimo kompaktowych wymiarów, dużo mocnego światła, które oświetli Ci drogę do bezpieczników. Ta zgrabna latarka przyda się również podczas naprawy samochodu – nieważne, czy jesteś mechanikiem, czy majsterkujesz w aucie hobbystycznie. Dobrze wiesz, jak trudno o doświetlenie niektórych miejsc. Latarki tego typu są wąskie, dzięki czemu możliwe jest zajrzenie w najtrudniej dostępne miejsca w Twoim aucie. Długopisowa latarka jest dobrym gadżetem do pracy w halach czy magazynach. Jeśli, w razie awarii światła, większość pracowników wyposażona byłaby w taki sprzęt, dużo łatwiej byłoby zorganizować całą grupę i zadbać o ich bezpieczeństwo. Awarie często powodują popłoch, a w ciemności nietrudno o nieszczęśliwe wypadki. Noszenie zwykłej latarki może być uciążliwe, dlatego z pomocą przychodzą te kompaktowe, których używanie jest proste, a noszenie prawie nieodczuwalne.

Po pierwsze – technologia

Ledlenser to połączenie kilku technologii, w kompaktowych latarkach. Jedną z nich jest połączenie mocy reflektora i soczewki – w ten sposób powstał Advanced Focus System. Pozwala on na płynne przejście od jednorodnego światła bliskiego do mocno zogniskowanego światła odległego. Rozszerzeniem AFS jest X-lens Technology. Kolejną ważną technologią, wykorzystywaną w latarkach Ledlenser jest Smart Light Technology. SLT pozwala na wybranie indywidualnego zakresu funkcji przy użyciu mikrokontrolera, zaprogramowanego przez kombinacje przycisków i przełączników. Ściemniacz światła Optisense Technology pozwala na  kontrolowanie zmieniających się warunków. W ten sposób automatycznie dostosowuje i reguluje intensywność światła w zależnie od tego, gdzie się znajdujesz. Szeroki format światła jest zasługą Wide Beam – systemowi, który daje nam szeroki kąt oświetlenia. Korzystanie z Ledlenser może trwać bardzo długo, dzięki kontroli temperatury. Nie musimy się martwić o poparzenie. Nasza latarka LED się nie przegrzeje. Z kolei Floating Charge System umożliwia sprawne ładowanie przez ładowarkę USB, ale możemy również podłączyć lampkę do gniazdka samochodowego. Safety Ytrion Cell to technologia, która pozwala na ładowanie sprzętu do 5 razy szybciej, w porównaniu do akumulatora litowo-jonowego. Działa około 5000 cykli. Latarka ledlenser do regulacji strumienia światła wykorzystuje Rapid Focus, czyli niezwykle praktyczny mechanizm jednouchwytowy. Ostatnia, innowacyjna technologia Ledlenser to Emergency Light. Działa, gdy latarka umieszczona jest w stacji dokującej. W momencie, gdy w naszym otoczeniu zgaśnie światło, ta włącza się automatycznie.

Tryby światła

Podobnie jak w przypadku wymienionych wyżej technologii, latarki, w zależności od modelu, posiadają różne tryby światła. Ogólnie rzecz biorąc, w przypadku Ledlenser wykorzystuje się tryb Boost (chwilowe wzmocnienie światła), Strobe (Szybkie błyski światła z irytującym oślepieniem w sytuacjach awaryjnych), Power (wysoka moc świetlna niezależnie od warunków), Blink (regularne wysyłanie impulsów), Mid Power (świecenie w taki sposób, by mocy wystarczyło na długo), Position (regularne wysyłanie impulsów z dłuższymi przerwami), Low Power (oszczędne światło) oraz S.O.S (wysyłanie sygnału według alfabetu Morse'a). W przypadku długopisowej latarki LED Lenser P3 AFS/P 8403-AP możliwe jest ustawianie ogniskowania jedną ręką – jest to tak zwany Speed Focus. 

Latarka P3 – nowoczesna i wygodna

latarka
Decydując się na zakup długopisowej latarki led, warto postawić przede wszystkim na odpowiednią wielkość i dobre parametry techniczne. Latarka Ledsenser P3 ma strumień światła o mocy 25 lumenów, a jej zasięg sięga nawet 60 metrów. Ma niewielki rozmiar, długość w momencie rozogniskowania wynosi 90 mm, głowica ma średnicę 19 mm a całość waży zaledwie 35 g (z bateriami). Mocy naszej latarce doda bateria alkaliczna 1 x mirco AAA. Jak większość sprzętów latarka ma odpowiednią klasę wodoszczelności. W tym przypadku jest to IPX4. Ten poziom wodoszczelności jest wystarczający, by ochronić nasz sprzęt np. przed silnymi opadami deszczu. Latarka P3 wykorzystuje dwie z wymienionych na początku technologii – Advanced Focus System i Rapid Focus. 

Latarka P4 – wszechstronna i kompaktowa

latarka długopisowa
Kolejną ciekawą propozycją latarki długopisowej jest Ledlenser P4, której moc wynosi 18 lumenów. Jej zasięg wynosi około 25 metrów. Jest kompaktowa, bo ma wymiar 141mm, a głowica średnicy to 14 mm, waży około 56 g z dwiema bateriami AAA. Klasa wodoszczelności tej lampki jest taka sama, jak w przypadku Ledlenser P3. 
P4 wykorzystuje system ogniskowania światła (Advanced Focus System). Niewątpliwą jej zaletą jest bardzo długi tryb działania – latarka może pracować nawet 85 godzin. Dedykowana jest szczególnie monterom i technikom. Będzie bardzo pomocna w ciasnych miejscach – możemy z jej pomocą wymienić bezpieczniki, czy zajrzeć w trudno dostępne miejsce.

INFOLINIA: +48 55 235 68 94

BOK +48 668 596 243

Mail: sklep@scyzoryki.net

Mój stan HURT - B2B: b2b@scyzoryki.net