Wczytuję dane...

Na co zwracać uwagę przy wyborze latarki

Bardzo często, dla wielu osób  kupno latarki jest sprawą czysto formalną. Bez większego zastanowienia, wybierają one najtańsze opcje cenowe, których jakość w większości wypadków jest po prostu wątpliwa. Zdecydowanie nie powinniśmy wybierać latarki ze względu na stwierdzenie „ma świecić i koniec”, bowiem mogłoby to doprowadzić nas do momentu, w którym inwestujemy w kiepski, awaryjny sprzęt. Lepiej nie ryzykować kupnem najtańszego sprzętu dostępnego na rynku. Awaria latarki akurat wtedy, gdy jest nam potrzebna to coś, czego zdecydowanie nie chcemy. Dlatego pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić, to traktowanie zakupu takiego sprzętu jako inwestycję. Inwestycję w pewne źródło światła. 
latarka maglite
Ważnym aspektem, nad jakim należy się zastanowić na samym początku, jest ustalenie warunków w jakich będziemy używać latarki oraz określenie funkcji, jakie są nam potrzebne. Jeśli nasz urlop będzie wiązać się z wakacjami typowo aktywnymi, nad wodą, czy też w obrębie terenu otwartego, musimy mieć na uwadze czynniki pogodowe. Te w znacznym stopniu mogą wpłynąć na efektywność pracy wybranej przez nas latarki. Niektóre z proponowanych przez producentów modele, są wodoszczelne, dzięki czemu nie będzie obawy przed zalaniem lub dostaniem się wilgoci do środka latarki. Dodatkowo, warto rozglądać się za urządzeniami odpornymi na uderzenia, wykonanymi z twarlszych materiałów, niż plastik. Latarka Maglite Solitaire LED w wersji J3A092 to doskonały przykład latarki odpornej na ciężkie warunki atmosferyczne. Niewielka i niezwykle poręczna, jest stworzona z utwardzonego aluminium, które chroni nie tylko przed wstrząsami, ale również przed chwilowym zanurzeniem urządzenia w wodzie. Latarka Meglite Solitaire to doskonała inwestycja w przypadku wszelkiego rodzaju kempingów, wycieczek górskich lub wakacji spędzonych na łonie natury. 
Funkcje, jaka posiada dana latarka, są kolejną kwestią do przemyślenia. Przykładowo, niektóre modele umożliwiają regulację natężenia światła, dzięki czemu będziemy mieli większą kontrolę nad zużyciem baterii, a regulacja da nam możliwość dopasowywania światła do naszych faktycznych zapotrzebowań. Latarki Maglite w wersji Max 2D LED są przykładem urządzenia dającego nam możliwość regulacji światła i dostosowania go do naszych potrzeb. Max 2D LED to aż pięć różnych trybów w pracy, w tym tryb sygnalizacyjny sos. Warto tutaj również zaznaczyć, że bardzo przydatną funkcją jest możliwość regulacji strumieniu światła. Na szczęście, coraz częściej producenci latarek, wyposażają swoje produkty w taką funkcję, dzięki czemu bez problemu będziemy mogli rozpraszać lub skupiać światło. 
latarka maglite
Obecnie wydaje się, iż najlepszym modelem latarek na jaki możemy się zdecydować, są te wykorzystujące technologię LED. Wysoka wydajność zastosowanych w nich diod oraz jasny strumień światła, a także niewielka ilość pobieranej energii, to zdecydowane plusy latarek ledowych. Dodatkowo warto mieć na uwadze, że technologia LED jest teraz masowo stosowana w większości tych urządzeń. Powoli odchodzi się od latarek tradycyjnych, stosujących żarówki z racji zbyt dużej ilości energii, którą pobierają. 
Dobrym przykładem oszczędnego pod kątem energii urządzenia oraz sprawdzającego się w każdych warunkach urządzenia jest latarka Maglite LED mini. Zastosowana w niej technologia LED, pozawala na 32 godzinną pracę latarki w oszczędnym trybie. Przy czym, światło tej niezwykle małej, ale poręcznej latarki, jest w stanie rozświetlić każde ciemności.
Nie daj się zaskoczyć i już dziś zastanów się nad zakupem odpowiedniej latarki, która wspomoże Cię w każdej sytuacji. Zwłaszcza w trakcie wakacyjnego wyjazdu.

INFOLINIA: +48 55 235 68 94

BOK +48 668 596 243

Mail: sklep@scyzoryki.net

Mój stan HURT - B2B: b2b@scyzoryki.net