Wczytuję dane...

Latarka LED – nowość w sklepie

Diody w latarkach

Diody wykorzystywane w latarkach LED, to dokładnie te same diody, które mają zastosowanie w innych rodzajach opraw oświetleniowych. Wobec tego, podobnie, jak w innych sprzętach, w przypadku latarek również możemy znaleźć różne typy diod – DIP, SMD, Power LED, czy też COB. Jednak ze względu na umieszczenie mocnego źródła światła na małej powierzchni, w latarkach LED dominującym typem są diody Power i ich odmiany, np. High-Power. Dzieje się tak również z tego powodu, że wykorzystanie płytek COB LED przy charakterystycznym kształcie latarek byłoby mniej efektywne, a inne rodzaje diod wymagałyby większej powierzchni, żeby dać z siebie tyle samo, co diody Power.
latarka led

Dlaczego Power LED? 

Żeby dioda mogła być nazwana diodą Power LED, musi przekroczyć minimum 0,5 wata mocy. Jednak jest to wartość minimalna. Diody Power, czy też High Power potrafią osiągać nawet kilkadziesiąt watów. Dzięki temu dostarczane przez nie światło jest mocne. Jednocześnie diody Power są energooszczędne, dzięki czemu akumulator latarki wystarcza na dłużej. Zaletą jest również czas reakcji diod Power – w ich przypadku od włączenia do pojawienia się wiązki światła, mijają nanosekundy. Żywotność jednej diody typu Power to w przybliżeniu 11,5 roku. Tym samym dobra latarka LED jest inwestycją na lata, a nie na kilka sezonów.

Latarka LED marki Ledlenser

Firma Ledlenser  tworzy latarki już niemal ćwierć wieku. Ich cechą charakterystyczną jest doskonałe połączenie jakości i stylu. Sprawia ono, że latarki znakomicie spełniają swoje funkcje, a przy tym ich oprawa wizualna powoduje, że każda latarka LED tej firmy może być doskonałym prezentem, niezależnie od okazji.

Latarka LED – Ledlenser K3

Mówienie o produktach marki Ledlenser najlepiej zobrazować przykładem. Jego rolę tym razem spełni latarka LED Ledlenser K3. Wyróżnikiem tej właśnie latarki są niewielkie rozmiary. Latarka ma niecałe 7 centymetrów długości i waży 34 gramy.
Omawiana latarka została wyposażona w diodę High End LED. Strumień świetlny, który jest de facto całkowitą mocą emitowaną z diody, wynosi aż 15 lumenów. Moc pozwala na oświetlanie nawet tych obiektów, które są znacznie oddalone. Tak niewielka latarka LED, jak K3, potrafi świecić z zasięgiem nawet 33 metrów.
W latarce K3 źródło zasilania stanowią 4 ogniwa AG13, które są dołączone do zestawu. Są to jednak ogniwa na tyle uniwersalne, że zakup nowych (który może okazać się niezbędny ze względu na żywotność diod), nie stanowi problemu.

Blue Moon Focus System

O systemie Blue Moon warto wspomnieć osobno, bo nie znajdziesz go w latarkach LED innych firm. Blue Moon Focus System działa w ten sposób, że separuje niebieskie pasmo światła i jednocześnie przesuwa je na krawędź całej wiązki. Tym samym światło, które pochodzi z diody, posiada wyraźny zarys, a także rozkłada się równomiernie.
Latarka LED bez wątpienia przyda się każdemu. Urządzenie tak małe, jak model K3 zmieści się w każdej torebce i kieszeni, dzięki czemu zawsze można go mieć przy sobie.
INFOLINIA: +48 55 235 68 94

BOK +48 668 596 243

Mail: sklep@scyzoryki.net

Mój stan HURT - B2B: b2b@scyzoryki.net