SWIZA TT03 TICK TOOL - do usuwania kleszczy
SWIZA TICK TOOL to pierwszy scyzoryk z narzędziem pozwalającym na łatwe i samodzielne usunięcie kleszcza.
TICK TOOL SWIZA TT03 Scyzoryk Czerwony jest wyposażona w 11 funkcji: |
- Ostrze 75 mm z blokadą bezpieczeństwa |
- Tick Tool - Kleszczołapka ze szkłem powiększającym |
- Dziurkacz / rozwiertak, szydło z oczkiem do szycia |
- Otwieracz do butelek z płaskim śrubokrętem nr 3 i giętarką do drutu |
- Korkociąg sommeliera |
- Pęseta |
Tick Tool (kleszczołapka) to innowacyjny pomysł marki, która została już doceniona nagrodą Red Dot Award za stylowy wygląd: zintegrowane szkło powiększające ułatwia lokalizację małego pasożyta; jest ono wykonane z tworzywa sztucznego, aby zapewnić elastyczność, której potrzebujesz do przyłożenia narzędzia we właściwym miejscu. Szczelina kleszczołapki w kształcie litery V jest szczególnie skuteczna w usuwaniu kleszcza, a gwarancja jakości SWIZA zapewnia łatwą wymianę w razie jej pęknięcia.
Uwaga! Usuwając kleszcza tak szybko, jak to możliwe, zmniejszysz szansę na zarażenia boreliozą.
Zapewnienie odpowiedniego narzędzia do pracy to kolejny powód, dla którego SWIZA nie ustaje w swoich innowacyjnych wysiłkach i stawia wyzwania normie konstrukcji szwajcarskiego noża. Jednakże, aby uniknąć ryzyka zarażenia się jedną z odmian chorób przenoszonych przez kleszcze, ważne jest, aby usunąć kleszcza, gdy tylko go znajdziesz, a także zapewnić usunięcie go w całości.
Co to jest kleszcz?
Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kleszczach to, że kleszcze to małe pająkowate zwierzęta (klasyfikowane jako pajęczaki), żyjące w niskiej roślinności na poziomie gruntu. Leżą przyczajone na mijające je zwierzęta lub ludzi, aby przejść z rośliny, przylgnąć do żywiciela, zaczepić się na skórze i pożywić krwią.
Co to jest Borelioza?
Borelioza jest chorobą bakteryjną wywoływaną przez bakterie Borrelia. Borrelia żyją w jelitach kleszcza i są przenoszone podczas jego żywienia.
Czy są szczepionki w 100% chroniące przed boreliozą?
Nie ma dostępnych szczepionek chroniących przed boreliozą. Jeśli zostanie odpowiednio wcześnie wykryta, można ją leczyć antybiotykami, stwarzając szansę całkowitego wyleczenia.
Czy mamy dużo rocznie zakażeń?
W zależności od państwa – kraju, położenia geograficznego, klimatu, aktywności społeczeństwa mamy rocznie kilku do kilkudziesięciu tysięcy zakażeń.
Czy kleszcze są przyczyną tylko boreliozy? Czy innych chorób?
Niestety, ale kleszcze są przyczyną kleszczowego zapalenia mózgu. Wirus znajduje się w ślinie kleszcza. Wirus ten po ukąszeniu namnaża się w ludzkich komórkach nerwowych. Statystycznie 1% spośród osób u których rozwinęły się objawy neurologiczne, umiera.
Czy mamy szczepionkę przeciwko kleszczowym zapaleniu mózgu?
Tak, jest dostępna szczepionka.
Czy kleszcze stanowią zagrożenie dla ludzi i dla zwierząt?
Z pewnością tak, według globalnych ośrodków kontroli chorób, nawet jeśli kleszcze zawsze stanowiły zagrożenie dla zdrowia, ich rozpowszechnienie i nasilenie zakażenia wzrasta i zaczyna stanowić coraz poważniejszy problem.
Co powinniśmy zrobić w przypadku wykrycia kleszcza na skórze u człowieka lub np. naszego czworonoga?
Powinniśmy usunąć pasożyta a Tick Tool - kleszczołapka SWIZA doskonale zaprojektowana do bezpiecznego i skutecznego usuwania wszystkich rodzajów kleszczy.
Kto jest narażony na ryzyko?
Ludzie najbardziej narażeni na ryzyko to sportowcy przebywającym na świeżym powietrzu, wszyscy lubiący wędrówki i biwakowanie, dzieci bawiące się na zewnątrz oraz osoby zaangażowane w działalność rolniczą lub regularnie przebywające z końmi, psami i kotami.
Kiedy jesteśmy najbardziej narażeni na ryzyko?
Ukąszenia kleszczy występują najczęściej w okresie od wczesnej wiosny do późnego lata, w obszarach wysokich traw i lasów, a także w miejscach, gdzie występuje wiele zwierząt hodowlanych lub domowych.
Co zrobić jeśli zostaniesz ugryziony?
Uwaga!
Jak najszybciej usuń kleszcza, umyj miejsce ukąszenia i zdezynfekuj obszar. Zwykle to wszystko, czego potrzeba. Należy jednak zwracać uwagę na wszelkie objawy choroby, które rozwijają się od kilku dni do kilku tygodni po ukąszeniu kleszcza. Występujące objawy zależą od konkretnego przenoszonego drobnoustroju. Jeśli poczujesz się źle po spędzeniu czasu na świeżym powietrzu lub jeśli zauważysz kolistą wysypkę na skórze wokół miejsca ukąszenia kleszcza, należy poddać się badaniu lekarskiemu pod kątem podejrzenia infekcji spowodowanej przez kleszcze.