Wczytuję dane...

Latarka LED w nocnym Air Soft Gun

Air Soft Gun to wbrew pozorom nie najnowszy wynalazek – także nocny. Na początku, podczas walk ASG unikano korzystania z latarek w nocnym ASG. Grając zespołowo, drużyny starały się poruszać cicho, mówić do siebie szeptem i nie zdradzać w żaden sposób swojego położenia. Była to trochę walka „na ślepo”, niejednokrotnie do żadnej walki właściwie nie dochodziło, przeciwne drużyny wypatrywały na próżno przeciwnika, a nie mogąc nic dojrzeć w ciemnościach, po prostu przesiadywały patrol nocny na wsłuchiwaniu się w nocne odgłosy lasu. Z drugiej strony, właśnie te odgłosy powodowały nieraz serię wystrzałów – gdy patrolującym wydawało się, że to wróg. Rano odkrywano, że seria wystrzałów poszła na marne.

Takie były początki w nocnym ASG. Jednak nie rezygnowano z takiej zabawy. Niedługo potem nastała era noktowizorów. Tutaj znów pojawił się pewien problem – najbardziej doświadczeni hobbiści lękali się drużyn wyposażonych w nowe urządzenia i potrafili całą zabawę spędzić na chowaniu się – nie mieli w zasadzie innego wyjścia. Początkowo operowano jednym, najwyżej dwoma noktowizorami na całą drużynę. Opracowywano metody, które pozwalały na bezpieczne poruszanie się po terenach i wypatrywanie wroga – na przykład cała drużyna szła skupiona blisko operatora noktowizora. Jednak z drugiej strony, przeciwnicy także mieli swoje sposoby – odpowiednie maskujące ubranie, które nie powodowało wyróżnienia osoby na tle terenu, pozwalało na doskonałe ukrycie się.

Koszt noktowizorów bywa jednak znaczny, dlatego na scenę nocnych walk wkroczyła latarka LED. Latarka taktyczna umiejętnie wykorzystana w danym teamie, może być doskonałym narzędziem. Jeżeli drużyna jest zgrana i doświadczona w walkach, z pomocą latarek, może jej się udać nawet pokonać team, posiadający wiele noktowizorów. Jednak w tym wypadku kluczem do sukcesu nie będzie umiejętność skradania, chowania się czy nawoływania kolegów szeptem – wręcz przeciwnie – tu przyda się refleks, głośne krzyki i po prostu – szarża na przeciwnika. Jak to wygląda w praktyce? Oczywiście, poruszając się po danym terenie, drużyna na początku stąpa cichutko, światło ma wyłączone – przeciwnika trzeba wyczuć (dlatego konieczne jest doświadczenie, by nie pomylić szelestu liści od kroków wroga). Kiedy ktoś z drużyny nabierze pewności, że gdzieś w pobliżu czai się wróg, za pomocą odpowiednich znaków powiadamia resztę drużyny. Wtedy właśnie na scenę wkracza latarka LED – osoby kierują szybko jej światło we wskazane miejsce i niemal natychmiast w tym samym momencie rozpoczynają ostrzał. Jeżeli drużyna jest szybka, los walki jest z góry przesądzony na ich korzyść. Latarka LED, daje jeszcze jeden walor w takich rozgrywkach – mianowicie oślepia przeciwnika, w związku z czym, nawet jeżeli zdąży on oddać strzał, porażony światłem najprawdopodobniej w nic nie trafi.

Latarka LED, to sprzęt chętnie wykorzystywany w Air Soft Gun. W naszym asortymencie, znajdziecie wiele latarek spełniających oczekiwania najbardziej wymagających graczy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ledowych latarek.

INFOLINIA: +48 55 235 68 94

BOK +48 668 596 243

Mail: sklep@scyzoryki.net

Mój stan HURT - B2B: b2b@scyzoryki.net