Wczytuję dane...

Wybieramy osprzęt taktyczny- latarki Led Lenser seria T i scyzoryk Victorinox

ASG to nic innego jak organizowane w terenie- otwartej przestrzeni lub na obszarze zurbanizowanym, w opuszczonych koszarach lub pustostanach miejskich zmagania dwie lub więcej formacji złożonych z miłośników sportów grupowych o charakterze taktycznym lub militarnym. Wyrosłe z klasycznego paintbollu grupy ASG, w przeciwieństwie do broni ze zbiornikiem na kulki wypełnione farbą, wyposażone są w repliki kultowych modeli broni palnej w formie pneumatycznej, gazowej, elektrycznej lub sprężonej wraz z magazynkiem plastikowych lub wykonanych z bardzo miękkiego materiału amunicji o średnicy 6 lub 8mm. Gra zespołowa została stworzona specjalnie z dedykacją dla miłośników zmagań taktycznych, wojskowych, odgrywania planów strategicznych, a także inscenizacji przebiegu kultowych scen militarnych, manewrów zaczerpniętych z kart historii przy wykorzystaniu replik nie tylko broni, ale umundurowania, baz, frontów, a także urządzeń czy wyposażenia. W zależności od preferencji grup uczestniczących w ramach ASG wyróżniamy kilka rodzajów spotkań, które różnią się między sobą przede wszystkim celem spotkań a także zasadami samego przebiegu ich realizacji, począwszy od klasycznych strzelanek, których celem jest wypełnienie przekazanego zadania- zdobycie obiektu, przekroczenie linii obrony przeciwnej drużyny, odbicie zakładnika, obrona itd., przez bardziej skomplikowane pod względem fabularnym spotkania LARP, których przebieg może trwać kilka godzin, które mają zazwyczaj charakter wyjazdowy i skupia się na odegraniu strategii militarnych z uwzględnieniem swobodnego rozwinięcia akcji. W strukturze LARPów założenie opiera się na osiągnięciu celu nie tylko droga militarną, broń w tym wypadku stanowi jedynie dodatek lub jedno z narzędzi osiągania celów. Spotkania mają charakter głęboko polityczny i oparty na założeniach logistycznych, dlatego wprowadzono rozwiązania działań dyplomatycznych, ekonomicznych oraz pertraktacji w atmosferze stylizacji wspomnianymi rekwizytami. Najbardziej militarny charakter, którego celem jest najbardziej rzetelne oddanie historycznej prawdy są spotkania z gatunku Milsim, podczas których istotny jest zarówno zmysł orientacyjny, doskonała sprawność fizyczna i profesjonalne zaplecze taktyczne.

Wyposażenie ASG

Bez względu na charakter spotkania (strzelanka, LARP, Milsim) konieczne jest, a właściwi wymagane jest podstawowe wyposażenie każdego członka, chcącego brać aktywny udział w grze. Z uwagi na bardziej inwazyjną metodę ataku wymagane są odpowiednie ochraniacze oraz okulary taktyczne, które przeszły testy odporności na uderzenie. Dodatkowo, każdy z uczestników musi posiadać odpowiednio dopasowany hełm i usztywnianą kamizelkę w celu osłonięcia korpusu. Ochraniacze na łokcie i kolana nie są konieczne, jednak stanowią przydatny element wyposażenia stroju taktycznego, zwłaszcza jeśli rozgrywki odbywają się w terenie innym niż leśny, gdzie podłoże jest raczej miękkie. Co do samej odzieży ta bywa różna w zalezności od długości planowanego spotkania oraz pory roku i dnia, od której uzaleznione są dodatkowe elementy ekwipunku żołnierza ASG- karimata, śpiwór, derka, a także manierka lub termos na gorącą wodę, krzesiwo, a także latarka taktyczna wielozadaniowa czy odpowiednie oprzyrządowanie w postaci wielofunkcyjnego noża czy też scyzoryka.

VictorinoxNie od dziś wiadomo, że w przypadku wyposażenia mechanicznego najlepiej kierować się sprawdzonymi i certyfikowanymi wyrobami marek, które są znane i szanowane w środowisku. W przypadku scyzoryków bezkonkurencyjny jest osprzęt marki Victorinox, zarówno w postaci noży myśliwskich, scyzoryków kompaktowych, multitooli stworzonych specjalnie w zależności od preferencji (zazwyczaj zawodowych użytkownika) kończąc na egzemplarzach kolekcjonerskich wykonanych z wysokiej jakości stali damasceńskiej. Victorinox od lat wyposaża oddziały armii szwajcarskiej oraz służby mundurowe oddziałów prewencyjnych. Poza scyzorykiem, istotny jest również zapas amunicji z ładownicą, granaty, opatrunki, osprzęt komunikacyjny- krótkofalówki oraz oświetlenie, dzięki któremu odnajdziemy właściwą drogę na mapie, a także szybko odkryjemy ewentualne niebezpieczeństwo, zarówno w postaci przeciwnika, jak i niedogodności terenu.

Decydując się na wybór odpowiedniej latarki warto jednak skupić się na przeznaczonych do takich działań latarkach taktycznych. W odróżnieniu od innych modeli charakteryzują się niską wagą oraz wysokim standardem niezawodności. Wysoka jakość obudowy zapewnia komfort posiadania narzędzia odpornego na uszkodzenia mechaniczne, a także zapewnia bezpieczeństwo instalacji poprzez wykorzystanie wodoodpornych materiałów. W zależności od modelu latarki te posiadają wiele funkcji, przy czym są bardzo lekkie i kompaktowe, dlatego bez trudu mieszczą się zarówno przy pasach taktycznych, jak i w szlufkach kamizelek. Przykładem tego typu oświetlenia outdoorowego są latarki Led Lenser w serii T- taktycznej. W zależności od modelu wyróżniamy latarki oddające światło o max. strumieni 450lm co pozwala rozświetlić obszar o długości blisko 300metrów. Zbiornik energii oraz zasilanie bateryjne (4 x AAA 1.5V) pozwala na utrzymanie światła , w zależności od trybu, od 2 do 50h. Klasyczne, taktyczne latarki Led Lenser posiadają trzy tryby pracy ciągłej- Boost, High i Low, które mogą być sprawnie zmieniane dzięki funkcji Dynamic Switch. Advanced Focus System połączony z funkcjonalnym Speed Focus pozwala na zmianę kata rozsyłu światła w zależności od naszych potrzeb- od światła skupionego punktowo po bardzo szerokie rozświetlenie szerokiej przestrzeni.

led lenser

led lenser

INFOLINIA: +48 55 235 68 94

BOK +48 668 596 243

Mail: sklep@scyzoryki.net

Mój stan HURT - B2B: b2b@scyzoryki.net