Wczytuję dane...

Latarki Led Lenser seria M

Latarki Led Lenser seria M

Domeną latarek Led Lenser od lat jest ich niezawodna konstrukcja i wysokiej jakości materiał, który z każdym modelem zostaje coraz bardziej urozmaicony, aby lepiej odpowiadać na potrzeby i oczekiwania klientów. Początkowo były nimi oddziały prewencyjne, dla których kompaktowe latarki stanowiły podstawowy element wyposażenia służbowego, zarówno pod względem spełniania podstawowej funkcji jaką było oświetlenie miejsc zacienionych, przy wykorzystaniu specjalnych nakładek, jako element kierujący ruchem a same w sobie stanowiły legalny środek pacyfikacji. Współcześnie latarki Led Lenser to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek produkujących oświetlenie kompaktowe- latarki ręczne, halogenowe, czołowe, przemysłowe, taktyczne a nawet przeznaczone dla sportowców- oświetlenie rowerowe czy extreme.

Wśród cieszących się dużą popularnością latarek, znalazły się latarki Led Lenser seria M. Ideą konstruktorów latarek M było połączenie tzw. szperaczy, czyli reflektorów poszukiwawczych z latarkamilatarki led lenser codziennego użytku o intensywnym świetle emitowanego strumienia. W zależności od modelu zasięg strumienia światła może sięgać od 140 (Led Lenser M1 8301N) do 450 metrów (Led Lenser M17r 8317r). Proporcjonalnie do poszerzenia zakresu oświetlanej przestrzeni zwiększana jest moc luminacji, która w przypadku modelu M17r osiąga 850lm. Każdy z modeli serii posiada zbiornik energetyczny o różnej wartości (3.9- 25.6 Wh) oraz zasilanie adekwatne od parametrów mocy emitowanego strumienia. Ponadto, latarki Led Lenser posiadają wbudowaną diodę LED o max. czasie świecenia 36h. Wzmocniona obudowa wykonana z wysokiej jakości aluminium zapobiega przed mechanicznym uszkodzeniem, a specjalny profil głowicy osłania ekran diody przed tłuczeniem. Większość latarek tej serii posiada wysoki współczynnik wodoszczelności, dlatego spokojnie może być wykorzystywany w warunkach outdoorowych, nawet przy kiepskiej pogodzie.

Domeną latarek jest ich multifunkcjonalność, która odpowiada na potrzeby użytkowników, którzy poszukują idealnego rozwiązania, które sprawdzi się w wielu sytuacjach. W celu stworzenia urządzenia uniwersalnego (jednak w pozytywnym tego słowa znaczeniu) konstruktorzy oparli tą niepozorną serię na szeregu nowoczesnych technologii, których interesujące zestawienie znalazło się już w wersjach podstawowych tej serii.

Konstrukcja latarki Led Lenser M1 została oparta na trzech częściach.

 1. W tylnej części nakrętki znalazł się zdalny przełącznik, która umożliwia samodzielne modulowanie natężeniem emitowanego światła w trzech trybach pracy- wysokim (high), średnik (mid) lub stroboskopowym.
 2. Anodowany, aluminiowy korpus latarki został wykończony gumowymi uszczelkami typu O-ring, które zapewniają wysoki poziom wodoszczelności oraz wzmacniają całość konstrukcji latarki. Dla podniesienia wartości przewodnictwa wewnątrz korpusu znalazły się styki i sprężyny podtrzymujące baterię, które dodatkowo zostały pokryte złotem.
 3. Ostatni, kluczowy fragment konstrukcji to głowica latarki, w której kryje się serce technologii wykorzystywane przez markę Led Lenser- system Speed Focus, technologia ruchomej głowicy (360 stopni) oraz manipulacja kątem rozproszenia światła.

led lenserModel Led Lenser M17R to przykład latarki, którego całkowity zakres funkcjonalności został oparty na zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych. Znakomita siła świecenia została zawarta w wysokiej jakości diodzie Xtreme Power Led, która emituje światło o mocy 850lm. Dzięki temu jest w stanie rozproszyć mrok na przestrzeni prawie 500m. Dzięki wykorzystanemu systemowi Advanced Focus System, czyli połączeniu reflektora i soczewki w tzw. reflektor soczewkowy, możliwe jest bezstopniowe przejście z równomiernego oświetlenia przestrzeni bliskiej do skupionej wiązki światła skierowanej na obiekty dalekie. Inteligentny system przełączania został zlokalizowany w głowicy. Skupienie wiązki światła następuje po przesunięciu piercięnia głowicy do przodu, rozproszenie- do tyłu. Latarka Led Lenser M17 została wzbogacona w system szybkiego ładowania (Safety Ytrion Cell) oraz zestaw wyświetlaczy informujący zarówno o poziomie naładowania, jak i zużycia energii. Latarka posiada program czterech trybów świecenia, które zostały oznaczone na pierścieniu zlokalizowaną pod linią głowicy. Zarówno pierścień, jak i przełącznik zostały zsynchronizowane w jednym systemie Fast Action Switch, który jest aktywowanym po każdorazowym przekręceniu obręczy.


Latarka Led Lenser M17R została wyposażona w osiem trybów świecenia:

 • Morse- nadawanie intensywnych, krótkich sygnałów kodowych
 • Power- wysoka moc świecenia
 • Dim- ściemnianie, indywidualna manipulacja zakresem intensywności świecenia od 15-100% mocy
 • S.O.S- program oświetlenia awaryjnego
 • Boost- silniejsze świecenie niż podczas pracy ciągłej (aktywacja- przytrzymanie przycisku włącznika)
 • Low Power- średnia moc emitowanego światła, nie oślepia
 • Blink- tryb mrugania, sygnalizowanie położenia
 • Defence Strobe- wysoka częstotliwość emitowanego światła, broń nieśmiercionośna stosowana przez armię amerykańską

Każdy z modeli latarek Led Lenser został oparty na założeniach technologii Smart Light. Mikrosterowniki, na których został oparty system, pozwalają na stosowanie wielu funkcji latarki w jednym trybie, których działanie może być sterowane za pomocą jednego przycisku znajdującego się na powierzchni obudowy. Do głównych zadań sterownika należy kontrolowanie zużycia energii oraz inteligentne jego dopasowanie w zależności od funkcji wybranych przez użytkownika.

INFOLINIA: +48 55 235 68 94

BOK +48 668 596 243

Mail: sklep@scyzoryki.net

Mój stan HURT - B2B: b2b@scyzoryki.net