Wczytuję dane...
Model: 113469-0
Gwarancja: dożywotnia
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!
Producent: LionSteel
Opis produktu

B41 Green Micarta, nóż bushcraftowy włoskiej manufaktury LionSteel. Celem było stworzenie poręcznego, ale niezawodnego noża o niskiej wadze przeznaczonego do wszelkich prac w terenie. Doskonale wyważony, wszechstronny o konstrukcji full tang z ostrzem ze stali Sleipner, zapewnia ogromną moc cięcia. Skierowany do miłośników bushcraftu, survivalu oraz myślistwa. 

Design by Molletta, zaprojektowany przez znanego, cenionego włoskiego projektanta o wieloletnim doświadczeniu. Michele Pensato (ps. Molletta), wyróżnia się nowym podejściem do wykorzystania materiałów i eksperymentów w zastosowaniu obróbki cieplnej oraz użyciu zaawansowanego oprogramowania przy projektowaniu noży.

Sleipner - uniwersalna wysokostopowa chromowo-molibdenowo-wanadową stal narzędziowa o dużej odporności na zużycie i na wykruszania o zrównoważonym składzie stopowym: zawartość chromu 7.8% (Cr), 0.9% węgla (C), molibdenu 2.5% (Mo) i wanadu 0.5% (V). Uzyskuje wysoką twardość 60-62 HRC. Wytwarzana w szwedzkiej stalowni Uddeholm. 

Głownia - Drop Point niezwykle ostra, idealna do wszelakich prac w drewnie. Pokryta maskującym drobne rysy wykończeniem Stone Washed. Ostrze gładkie Plain wyprowadzono szlifem płaskim (Flat Grind), wysoki szlif gwarantuje świetne właściwości cięcia. Powiększony występ pełni funkcję jelca chroniąc dłoń przed zsunięciem się na ostrze. 

Rękojeść - frezowane, wodoodpornymi okładziny z antypoślizgową teksturą z Green Micarty. Zapewniają doskonałą przyczepność oraz pewny uchwyt również wilgotnymi dłońmi. Płaski trzpień z lanyard hole, otworem na linkę, pomocny przy rozpalaniu ognia za pomocą krzesiwa, może też pełnić funkcję młotka.

Pochwa - przedłużana, zabezpiecza głownię wraz z częścią rękojeści. Ręcznie szyta, wykonana z naturalnej skóry w kolorze brązowym z tłoczonym logo producenta. Brzegi kabury przeszyto ozdobną nicią. Zapinana na zatrzask typu Prym. Mocowanie do pasa umożliwia przenoszenie noża w pozycji pionowej.

Dane techniczne:
Numer produktu: B41 CVG
Nazwa: B41 Green Micarta / Stone Washed Blade
Rodzaj stali: Sleipner Uddeholm
Twardość głowni: 60-62 HRC
Długość głowni: 104.0 mm / 4.09"
Grubość głowni: 3.8 mm / 0.15"
Długość całkowita: 223.0 mm / 8.78"
Waga: 176.0 g / 6.21 oz
Rodzaj krawędzi tnącej: Plain (gładka)
Rodzaj szlifu: Flat Grind
Typ głowni: Drop Point
Materiał rękojeści: Green Canvas Micarta
Pochwa: Skórzana
Producent: Lion Steel, Włochy

Opracowanie: firma Sharg®

INFOLINIA: +48 55 235 68 94

BOK +48 668 596 243

Mail: sklep@scyzoryki.net

Mój stan HURT - B2B: b2b@scyzoryki.net