Wczytuję dane...
Model: 228821
Gwarancja: dożywotnia
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!
Producent: GD
Opis produktu

Wielkie mosiężne astrolabium Rojas H34 - reprodukcja, śr. 20cm

 

Legendarny, średniowieczny komputer, precyzyjne urządzenie nawigacyjne i przyrząd astronomiczny.

Uniwersalne astrolabium dla półkuli północnej zbudowane na bazie modelu hiszpańskiego matematyka Juana de Rojas - wzór z 1550r.

Mapa nieba uwspółcześniona. Urządzenie może być używane do aktualnych pomiarów.

Styl renesansowy.

Max. wys. 24,5cm, szer. 20cm, gł. 0,7cm.

Urządzenie w pełni funkcjonalne. Zostało ręcznie wykonane w taki sam sposób, jak astrolabia przed kilkuset laty.

 

Astrolabium to astronomiczny komputer służący do określania czasu na podstawie położenia Słońca i gwiazd. Dzięki niemu można było przed wiekami dowiedzieć się która jest godzina. To banalne dziś pytanie kiedyś, w dobie przedsmartfonowej było wielkim wyzwaniem. Dzięki niemu można było  określać czas zjawisk np.  takich jak wschody i zachody słońca, umożliwiało określanie pozycji gwiazd i kierunków. Służyło do tworzenia wielu  zaawansowanych obliczeń. Było ich około 400. Astrolabium  było także popularnym urządzeniem nawigacyjnym.

Astrolabium odtwarza mapę nieba  3D na płaskiej powierzchni. Jego historia zaczęła się ponad 2000 lat temu. Przez stulecia rozwijano wiedzę i budowano coraz bardziej złożone urządzenia. Wielka w tym zasługa uczonych arabskich.  Źródła donoszą, że dzięki temu urządzeniu w średniowieczu  stworzono np. bardzo dokładną mapę Bagdadu. To właśnie dzięki  nim w XIIw. astrolabium zawitało do Europy.Do około roku 1650 był to najpowszechniejszy instrument astronomiczny, potem zostało  zastąpione  przez instrumenty bardziej precyzyjne.

Nasze  astrolabium wyróżnia się dbałością o szczegóły, wysoką wartością historyczną oraz eleganckim wykonaniem. Dostarczane jest w komplecie z drewnianym postumentem.

Polecamy
INFOLINIA: +48 55 235 68 94

BOK +48 668 596 243

Mail: sklep@scyzoryki.net

Mój stan HURT - B2B: b2b@scyzoryki.net